Humenné - Prešov 3:1 v 1. finálovom zápase play-off volejbalovej extraligy

14.04.2010 Celý región

Humenné 14. apríla (TASR) - Volejbalisti Chemesu Humenné zvíťazili v stredu na domácej palubovke v prvom finále play off extraligy nad Sláviou VK PU Mirad Prešov 3:1. V sérii hranej na štyri víťazstvá sa tak ujali vedenia 1:0.
Séria pokračuje druhým zápasom v Humennom vo štvrtok 15. apríla (20.00), tretí zápas je na programe v utorok 20. apríla v Prešove (18.00), štvrtý opäť v Prešove v stredu 21. apríla (20.00). Prípadný piaty zápas by sa hral v Humennom v piatok 23. apríla (19.00), prípadný šiesty v utorok 27. apríla v Prešove (18.00) a rozhodujúci siedmy zápas v piatok 30. apríla v Humennom o 19.00.

finále play off - 1. zápas:
Chemes Humenné - Slávia VK PU Mirad Prešov 3:1 (21, -19, 13, 20)
102 minút
rozhodovali: Hodoň, Vaško
1000 divákov
Stav série: 1:0
Pozrite zápas:

Humenné: Kašper, Tomášik, Hriňák, Mizerák, Javorčík, Jakubov - libero Vajda (Matta, Hudák)
Prešov: Szabol, Žilka, Faron, Husár, Beňa, Polák - libero Váhovský (Halaj, Malina)

Vo východniarskom finále hostia v prvom sete nezvládli búrlivú atmosféru, čo posadilo na koňa domáci tím V druhom sete však Chemesáci až priveľmi chybovali na servise a začínalo sa prakticky od znova. Vyrovnaný priebeh tretieho setu bol 9:8, potom už prišiel humenský uragán. Vo štvrtej časti viedli hostia 11:9, ale pri servise Tomášika domáci otočili na 15:11 a položili základ víťazstva po prvom finále. Nováčik vzdoroval 20:19, ale tajbrejk si nevybojoval.

Richard Vlkolinský, tréner Chemesu: "Prvé finále malo všetko čo má mať. Výborná kulisa, obojstranne dobrý výkon. Hráčom v tejto fáze sezóny nemám čo vyčítať. Je to zápas o zlato a je jedno, či vyhráte hladko, alebo tesne počíta sa víťazstvo.
Ľuboslav Šalata, tréner Prešova: "V prvom sete sme podľahli búrlivej kulise. Do druhého dejstva sme už vstúpili rozvážne a pri viacerých humenských chybách to znamenalo vyrovnanie. Hladkú prehru tretieho setu komentovať nebudem. Vo štvrtom dejstve sme sa však držali a až záver bol v prospech domácich. Sériu si užívame zajtra máme druhú príležitosť favorita prekvapiť.